info@esendir.com.tr
+90 532 678 9071
Esendir Makina Sanayi İnşaat Taahhüt ve Ticaret Ltd. Şti
Faaliyet Alanlarımız

Hidrolik Santral Ekipmanları

1972 yılından bu yana bir çok alanda imalat yapan işletmemizdeki hizmetlerimizden bir tanesi de hidrolik santral ekipmanlarının üretimidir. Bu konuda işletmemizde; cebri boru, transizyon, vana,  kapak bağlantı branşmanları vb. imalatlar yapılmaktdır.

Cebri Boru İmalatı


Cebri boru; regülatör, barajlar veya nehir tipi hidroelektrik santrallerinde, barajın arkasında biriken suyun, hidroelektrik santraline ulaşmasını sağlayan borudur. Bir diğer deyişle hidroelektrik santrallerinde su kaynağı ile türbin arasındaki basınçlı borulara cebri boru denir.  Santrallerde bulunan cebri boru içindeki basınç çok yüksek değerlere ulaşmaktadır. Bu nedenle borunun çeşitli noktalarına, genellikle yatayda dönüş yaptığı veya düşeyde yaptığı açının değiştiği noktalara, boruyu desteklemek için mesnet kütleleri ilave edilir.

İşletmemizde cebri boru imalatı t37, St42, St53 çelik saçlardan veya PVC malzemelerden yapılmaktadır. Gerekli hesaplamaları yapılmış olarak gelen talepleriniz doğrultusunda imalat yapılmaktadır.

Bunların haricinde hidroelektrik santrallerinde kullanılan, tehlike ihbar vanası, türbin giriş vanası, türbin by-pass vanası, yaylı hava vanası, cebri boru izolasyon vanası gibi ürünlerin imalatı konusunda da faaliyet göstermekteyiz.

Aşağıda şimdiye kadar imalatını yaptığımız bazı hidrolik santral ekipmanlarına ait görsel galeriyi inceleyebilirsiniz. İşletmenize ve ürününüze özel imalat  konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşletmemiz imalat için gerekli sertifikalara sahip olup, güvenli imalat yapmaktadır.

Esendir Makina

Esendir Makina olarak yaklaşık 50 yıla varan uzmanlığımız ve tecrübemiz ile makina imalatı konusunda bir çok alanda faaliyet göstermekteyiz.  Faaliyet alanları sayfamızdan tüm çalışmalarımızı inceleyebilirsiniz.

cebri boru imalatı

Referanslarımız

Aksu Enerji

İncele

Nexans Elektrik A.Ş.

İncele

Voith Ltd.

İncele

Diğer Faaliyet Alanlarımız

Yakıt ve Depolama Tankları

İncele

Hidrolik Santral Ekipmanları

İncele

Termik Santral Ekipmanları

İncele

Demir Çelik Tel ve Kablo Sektörü

İncele

Yakıt İkmal Sahaları

İncele

Özel Römork ve Dorseler

İncele

Sıcak Su ve Buhar Kazanları

İncele

Diğer

İncele